O nas

Publiczne Przedszkole "Majowa Łąka" w Krakowie zorganizowane jest na parterze w dwóch budynkach  mieszkalnych przy ul.Komuny Paryskiej 2a oraz ul.Komuny Paryskiej 2 (Filia), a także ul.Zawiła 65e (Filia "Majowy Zakątek").
Przedszkole otwarte jest od 6:30 - 17:30.
Posiadamy parking z wyodrębnionymi miejscami parkingowymi dla przedszkola.
W lokalizacji Komuny Paryskiej 2a znajdują się trzy sale dydaktyczne dla 68 dzieci młodszych w wieku od 2,5-4 lat.

W lokalizacji Komuny Paryskiej 2 znajduja się dwie sale dydaktyczne dla 42 dzieci starszych w wieku 5-6 lat.

Wszystkie sale są przestronne i w pełni wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Dodatkowo sala dla najmłodszej grupy wiekowej posiada osobną sypialnię.
Pomoce dydaktyczne, zabawki, meble oraz pozostałe wyposażenie posiadają certyfikaty higieny i bezpieczeństwa.
Sale pobytu dla dzieci są klimatyzowane, a wejścia, szatnie i plac zabaw są monitorowane.
Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu posiadają kwalifikacje pedagogiczne.
Wszyscy pracownicy regularnie, co dwa lata odbywają kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszystkie grupy prowadzone są przez dwóch wychowawców, a wychowawcy wspomagani sa pomocami nauczyciela oraz panią woźną.
Przedszkole współpracuje z pedagogiem, psychologiem i logopedą, a także z fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej.
W przedszkolu organizowane sa zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia rozwijające takie jak: rytmika, logorytmika, taniec oraz gimnastyka korekcyjna.
Przedszkole regularnie odwiedza teatrzyk, a także regularnie organizowane są różnego rodzaju warsztaty tematyczne.
W przedszkolu organizowane sa również przez podmioty zewnętrzne popołudniowe zajęcia poza przedszkolne z Judo, Baletu, Robotyki i Jogi.
W bezpośrednim sąsiedztwie budynku zlokalizowany jest plac zabaw dla dzieci, wyposażony w sprzęt do zabaw i rekreacji. Na osiedlu "Pod Dębem" na którym znajduje się przedszkole jest dużo terenów zielonych, alejek spacerowych, a także dwa place zabaw, z których czasami korzystają również przedszkolaki.
Na terenie przedszkola znajduje się kuchnia, która we współpracy z dietetykiem przygotowuje pełnowartościowe wyżywienie zgodne z Rozporządzeniem dotyczącym organizacji żywienia zbiorowego w przedszkolach i żłobkach.
Nasze przedszkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz bardzo dobrą opinią w lokalnym środowisku.
Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego przedszkola.

Historia placówki

Przedszkole powstało w kwietniu 2016 roku. Początkowo było placówką niepubliczną.
W przedszkolu funkcjonowały dwie grupy wiekowe: dzieci młodsze i dzieci starsze.
Od 1 stycznia 2017 roku przedszkole funkcjonuje jako placówka publiczna.
Pierwszy rok działalności sprawił, że przedszkole szybko wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród rodziców okolicznych osiedli. Efektem tego zainteresowania było poszerzenie działalności od 1 września 2017 roku o kolejne dwie grupy w filii przy ul.Komuny Paryskiej 2.
Od 1 września 2018 roku przedszkole oferowało już miejsce dla 110 dzieci w pięciu salach dydaktycznych w lokalizacjach Komuny Paryskiej 2a ( 68 dzieci ) oraz Komuny Paryskiej 2 ( 42 dzieci ).
We wrześniu 2020 roku przedszkole poszerzyło swoją działalność o kolejną lokalizację. Powstała Filia "Majowy Zakątek" w Krakowie przy ul.Zawiłej 65e.
W tej lokalizacji realizujemy Kształcenie Specjalne na podstawie Orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Samorządowe Poradnie w Krakowie oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka na podstawie Opinii wydanych przez Samorządowe Poradnie w Krakowie. W tej lokalizacji posiadamy 4 sale dla 75 dzieci.