O nas – Filia Kraków

Publiczne Przedszkole "Majowa Łąka" w Krakowie,

Filia "Majowy Zakątek" znajduje się przy ul. Zawiłej 65e.

Przedszkole otwarte jest od 6:30 - 17:30.

Posiadamy parking z wyodrębnionymi miejscami parkingowymi dla przedszkola.

W Filii "Majowy Zakątek" znajdują się cztery przestronne, w pełni wyposażone sale dydaktyczne dla 75 dzieci w wieku od 2,5-6 lat, a także gabinety: psychologa, logopedy, pedagoga, sala zajęć grupowych oraz sala terapii integracji sensorycznej. W tej lokalizacji przyjmujemy dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opiniami o potrzebie organizacji Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka wydanych przez Samorządowe Poradnie PP w Krakowie.

Wszystkie sale są przestronne i w pełni wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Pomoce dydaktyczne, zabawki, meble oraz pozostałe wyposażenie posiadają certyfikaty higieny i bezpieczeństwa.

Sale pobytu dla dzieci są klimatyzowane, a wejścia, szatnie i plac zabaw są monitorowane.

Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu posiadają kwalifikacje pedagogiczne.

Wszyscy pracownicy regularnie, co dwa lata odbywają kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie grupy prowadzone są przez dwóch wychowawców, a wychowawcy wspomagani sa pomocami nauczyciela oraz panią woźną.

Przedszkole współpracuje z pedagogiem, psychologiem i logopedą, a także z fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej.

W przedszkolu organizowane sa zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia rozwijające takie jak: rytmika, logorytmika, taniec oraz gimnastyka korekcyjna.

Przedszkole regularnie odwiedza teatrzyk, a także regularnie organizowane są różnego rodzaju warsztaty tematyczne.

W przedszkolu organizowane sa również przez podmioty zewnętrzne popołudniowe zajęcia poza przedszkolne z Judo, Baletu, Robotyki i Jogi.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku zlokalizowany jest plac zabaw dla dzieci, wyposażony w sprzęt do zabaw i rekreacji.

Posiadamy własna kuchnię, która we współpracy z dietetykiem przygotowuje pełnowartościowe wyżywienie zgodne z Rozporządzeniem dotyczącym organizacji żywienia zbiorowego w przedszkolach i żłobkach.

Nasze przedszkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz bardzo dobrą opinią w lokalnym środowisku.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego przedszkola.

Historia placówki

Przedszkole powstało w kwietniu 2016 roku. Początkowo było placówką niepubliczną.

W przedszkolu funkcjonowały dwie grupy wiekowe: dzieci młodsze i dzieci starsze.

Od 1 stycznia 2017 roku przedszkole funkcjonuje jako placówka publiczna.

Pierwszy rok działalności sprawił, że przedszkole szybko wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród rodziców okolicznych osiedli. Efektem tego zainteresowania było poszerzenie działalności od 1 września 2017 roku o kolejne dwie grupy w filii przy ul.Komuny Paryskiej 2.

Od 1 września 2018 roku przedszkole oferowało już miejsce dla 110 dzieci w pięciu salach dydaktycznych w lokalizacjach Komuny Paryskiej 2a ( 68 dzieci ) oraz Komuny Paryskiej 2 ( 42 dzieci ).

We wrześniu 2020 roku przedszkole poszerzyło swoją działalność o kolejną lokalizację. Powstała Filia "Majowy Zakątek" w Krakowie przy ul.Zawiłej 65e.

W tej lokalizacji realizujemy Kształcenie Specjalne na podstawie Orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Samorządowe Poradnie w Krakowie oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka na podstawie Opinii wydanych przez Samorządowe Poradnie w Krakowie. W tej lokalizacji posiadamy 4 sale dla 75 dzieci.